آب مقطر دیونایز View larger

آب مقطر دیونایز

New product

آب مقطر چیست؟                                                                                  

More details

1400 Items

In stock

0 ریال tax excl.

Data sheet

ترکیب پلی استر
سبک دخترانه
خواص پیراهن میدی

More info

آب مقطر چیست

مشخصات محصول آب مقطر :

  • نام شیمیایی : آب مقطر.
  • اسامی مترادف با آب مقطر : آب دیونیزه ،آب مقطر خالص.
  • گرید محصول : 1. آب مقطر صنعتید آزمایشگاهی.
  • خلوص : آب مقطر خالص.
  • شکل ظاهری : آب شفاف.

 آب مقطر :

آب مقطر از جمله مهم ترین حلالی است که در صنعت ، آزمایشگاه ، مراکز داروسازی استفاده می شود. آب طبیعی معمولا دارای نمک های محلول است آب معمولا در هنگام عبور از محیط های گوناگون به خصوص محیط های آهکی مقداری از کربنات ها را در خود حل میکند که این کربنات ها همراه یونهایی مثل کلسیم ، منیزیم و ... باعث ایجاد سختی موقت می شود که با جوشاندن از بین می رود. البته یونهای منیزیم و کلسیم و سایر یون های فلزی ایجاد سختی دائم می‌کنند. 
سختی آب باعث رسوب کردن صابون در آب می شود.
به همین دلیلی بهترین آب برای استفاده در صنعت آب بدون یون می باشد اما تهیه آب هزینه های بالایی دارد. بنابراین در اکثر واحد های صنعتی و آزمایشگاهی از آب مقطر استفاده می شود.
آب طبیعی معمولا از دو جز تشکیل شده است : 
1. قسمت حلال ( آب )
2. قسمت مواد حل شده ( انواع نمک ها و یون ها) در اثر حرارت آب بخار شده و نمک های موجود در آب باقی می مانند اگر بخار آب را سرد کنیم بخار مجدد به آب تبدیل شده وآب مقطر بدست می آید.
خواص آب مقطر : وجود ناخالصی ها در آب باعث ایجاد رسوب در دستگاه های حرارتی و دیگ های بخار می شود و این عمل طول عمر دستگاه را کاهش می دهد. همچنین بخاری که از آب های ناخالص تولید می شود دارای کیفیتی پایین می باشد برای مثال سیلیس همراه بخار خارج شده و در اثر سرد شدن روی توربین رسوب می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22516594-021 تماس بگیرید .